Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Cvičení‚ asistence

Cvičení, asistence 2018


 

OSTRAVSKÁ RALLYE 2018
V sobotu 3.11. se naše jednotka zúčastnila dalšího ročníku prověřovací akce s názvem "Ostravská rallye". Jednotky měly za úkol vyjíždět na jednotlivá místa ve Slezské Ostravě, na kterých bylo nasimulováno 5 různých situací, se kterými se hasiči mohou setkat při zásahu. Hasiči si vyzkoušeli transport zemřelé osoby z věže, vyproštění dítěte po pádu z výšky a jeho ošetření, postup při dopravní nehodě, požár lesního porostu a požár budovy po výbuchu. Naše jednotka se nakonec umístila mezi 3 nejlepšími týmy. Soutěže se zúčastnilo celkem 9 sborů.

           

Cvičení
V sobotu 20.10. proběhlo okrskové cvičení na dálkovou dopravu vody v areálu třídicí linky společnosti Ostravská těžební v Heřmanicích. Cvičení se kromě naší jednotky zúčastnily jednotky z Antošovic, Koblova, Michálkovic, Kunčiček a Muglinova.

  

Asistence
Ve středu 24.10. zajišťovala naše jednotka požární dozor na akci "Slavnost dýní a strašidel", která se konala na Slezskoostravském hradě.

Školení
V neděli 26.8. se uskutečnilo školení zaměřené na 3 části.
První část školení se konala ve věži hasičské zbrojnice a obsahovala základy lanové techniky, uzly, slanění a slanění nouzovým způsobem.
Druhá a třetí část školení probíhala u řeky Odry. Hasiči si nejprve vyzkoušeli funkčnost všech agregátů, a také dálkovou dopravu vody z čerpadla do čerpadla.
Poté ještě proběhl výcvik na vodě, který prověřil zdatnost hasičů v plavání a záchraně osob z vody.

   

Školení
V sobotu 21. 7. se konalo školení jednotky na obsluhu agregátů, které probíhalo na břehu řeky Odry v Hrušově. Školení bylo zaměřeno hlavně na obsluhu různých druhů čerpadel, ale také na práci s navijákem.

  

 

Asistence
V sobotu 30.6. se naše jednotka podílela na ukázce zásahu na nebezpečnou látku v rámci akce "Den s hasiči", kterou pořádali dobrovolní hasiči z Ostravy - Hrabové.
Společně s hasiči z Hrabové jsme při této ukázce provedli ohraničení nebezpečné zóny a vytvoření nástupního a dekontaminačního prostoru. 4 hasiči se převlékli do protichemických obleků a měli za úkol vynést z nebezpečné zóny 2 zraněné.
Poté průzkumná skupina zamezila také úniku nebezpečné látky z barelu.
Během ukázky náhle zkolaboval jeden z hasičů, kterého bylo potřeba odnést do dekontaminačního prostoru a poté byl odvezen zdravotníky z ČČK Ostrava (naštěstí jen cvičně).

Asistence
Kromě ukázky na našem dětském dni v Heřmanicích jsme 8.6. prováděli společně s hasiči z Hrabové ukázku na ZŠ Březinova v Zábřehu, která byla součástí vyhlášení cvičného požárního poplachu na škole.
Další ukázka proběhla 16.6. na oslavách 140 let SDH Klimkovice, kde jsme zásah provedli spolu s klimkovickými hasiči.

     

Asistence
Ve čtvrtek 21.6. naše jednotka asistovala na akci ZŠ Generála Píky v Ostravě - Fifejdách. Pro děti ze základní školy byla připravena ukázka vybavení našeho dopravního automobilu, a také ukázka zásahu při požáru trávy.

Asistence
V sobotu 9. 6. 2018 se naše jednotka zúčastnila akce "Ostravská muzejní noc 2018", na které konkrétně v hasičském muzeu v Ostravě - Přívoze předvedla svou techniku. Jednotka rovněž prováděla doplňování vody při dynamických ukázkách s historickou technikou. Pro děti s rodiči byla připravena ukázka hašení požáru v dobových kostýmech hasičů a také kompletní prohlídka hasičského muzea.

Foto od Tomáš Lach - FOTO

  

Asistence
V sobotu, 2. června, proběhl na naší hasičské zbrojnici "Dětský den". Pro děti byly připraveny atrakce, soutěže a nechyběla ani ukázka hasičské techniky. Naše jednotka si pro děti připravila také ukázku zásahu na nebezpečnou látku.

      

Školení
Ve čtvrtek 12.4. proběhlo školení na používání různých druhů proudnic u zásahu. Hasiči si vyzkoušeli například práci s kombinovanou proudnicí, proudnicí na těžkou pěnu, deflektorem a také práci s lafetovou proudnicí, která je umístěna na naší CAS 32 T815.
   

Školení
Ve čtvrtek 22.3. proběhlo školení jednotky v poskytování první pomoci u zásahu. Školení se chopil jeden z našich kolegů, který studuje třetí ročník oboru "Zdravotnický záchranář" na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Hasiči probrali základy obvazové techniky, techniku resuscitace dospělého a dítěte, celkové vyšetření osoby v bezvědomí, správnost nasazení krčního límce a techniku transportu na páteřové desce.

      

Cvičení
Tuto neděli proběhlo na naší hasičské zbrojnici školení z obsluhy všech agregátů, které má naše jednotka k dispozici.

TOPlist